ZAREZEWUJ

Mamy niebywałą przyjemność zaprosić Państwa do Domu Gościnnego “Linat Orchim”, który położony jest w centrum Łodzi, na ulicy Pomorskiej 18, przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej, zaledwie kilka kroków od głównej ulicy miasta – Piotrkowskiej,
w niedalekim sąsiedztwie Starego Miasta oraz jednego z najważniejszych i najciekawszych zabytków – pałacu Poznańskiego.

Nasz Dom Gościnny swoją nazwę, która z hebrajskiego oznacza “odpoczynek gości” czerpie
z żydowskiej historii i tradycji. Przed II wojną światową gmina żydowska w Łodzi posiadała kilka obiektów o tej nazwie, udzielających gościny strudzonym podróżnym.

_IGP3620

Pałacyk, w którym mieści się Dom Gościnny wpisany jest do ewidencji zabytków miasta Łodzi i podlega ochronie konserwatorskiej Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Zbudowany został w stylu eklektyczno-neoklasycystycznym w 1875 r. na potrzeby łódzkiego Banku Handlowego, stanowił własność fabrykanta Burcharda, a następnie Hermana i Adeli Grynszpan. W 1934 kupiony został przez łódzką Gminę Wyznaniową Żydowską i stał się jej siedzibą. Po wojnie przeszedł na własność państwa i użytkowany był m.in. przez Uniwersytet Łódzki. W 1997 r.wrócił do gminy.

Odrestaurowane, zabytkowe wnętrza pałacyku, z zachowanymi oryginalnymi elementami przedwojennego wystroju, służą obecnie naszym gościom, odtwarzając niepowtarzalny klimat tradycji przedwojennej żydowskiej Łodzi.

Nasz Dom Gościnny został wyróżniony przez serwis meteor-turystyka.pl, który przyznał nam certyfikat “Gwarancja Satysfakcji”.

Serdecznie zapraszamy, mając nadzieję, iż cicha i unikalna atmosfera naszego Domu Gościnnego spełni Państwa oczekiwania i będzie niezwykle miłym sposobem na spędzenie czasu w Łodzi.

ZAREZEWUJ

Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klauzula informacyjna

Szanowni Państwo,

25 maja zaczęły obowiązywać nowe przepisy prawa o ochronie danych osobowych. Dbanie o bezpieczeństwo Waszych danych osobowych jest naszym priorytetem, dlatego przekazujemy Państwu informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw w tym zakresie.

Biuro Zarządu GWŻ w Łodzi

INFORMACJA DOTYCZĄCA RODO

W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), poniżej przesyłamy informacje dotyczące danych osobowych.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi kontakt 42 633 51 56. Państwa dane używane są wyłącznie w celu dokonania rezerwacji w naszym Domu Gościnnym Linat Orchim. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych oraz ograniczenia ich przetwarzania. Państwa dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi