MAKE A RESERVATION

Jedną z głównych atrakcji Miasta Łodzi jest Centrum Handlowe Manufaktura otwarte 17 maja 2006 roku, uznawane za największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce i jedno z największych w Europie. Mieści się na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego między ulicami Ogrodową, Drewnowską, Zachodnią i Karskiego.

_IGP3710

Hasło Centrum to “Manufaktura napędza Łódź” i jest w tym wiele prawdy, gdyż dzisiaj mało kto wyobraża sobie Łódź bez tego atrakcyjnego i pełnego nawiązań historycznych miejsca. Na terenie Manufaktury funkcjonują m. in. czterogwiazdkowy hotel Andel’s, prawie 3,5-hektorowy rynek (na którym organizowane są cykliczne koncerty, imprezy, pokazy i wydarzenia przyciągające gości z całej Polski i nie tylko), oddział Muzeum Sztuki, Experymentarium, około 60 punktów gastronomicznych, hipermarkety i ponad 260 sklepów oraz salonów, kino CinemaCity z 15 salami, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, klub fitness. W Manufakturze znajduje się najdłuższa w Europie fontanna licząca 300 metrów długości.

 

Manufaktura została stworzona na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, który był jednym z największych łódzkihch fabrykantów. Izrael Poznański zakupił te tereny w 1871 i do końca XIX wieku zbudował niemal 30 ha kompleks, gdzie umiejscowione były tkalnie, przędzalnia, bielnik i apretura, farbiarnia, drukarnia tkanin oraz wykończalnia, oddział naprawy i budowy maszyn, ślusarnia, odlewnia i parowozownia, gazownia, remiza strażacka, magazyny, bocznica kolejowa i kantor fabryczny, pałac fabrykanta, a także budynki mieszkalne dla robotników. Po więcej informacji zapraszamy na poniższe strony:

http://www.manufaktura.com
http://www.muzeumfabryki.pl
https://www.facebook.com/ManufakturaLodz
http://www.teatr-maly.pl

MAKE A RESERVATION

July 2024
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Klauzula informacyjna

Szanowni Państwo,

25 maja zaczęły obowiązywać nowe przepisy prawa o ochronie danych osobowych. Dbanie o bezpieczeństwo Waszych danych osobowych jest naszym priorytetem, dlatego przekazujemy Państwu informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw w tym zakresie.

Biuro Zarządu GWŻ w Łodzi

INFORMACJA DOTYCZĄCA RODO

W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), poniżej przesyłamy informacje dotyczące danych osobowych.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi kontakt 42 633 51 56. Państwa dane używane są wyłącznie w celu dokonania rezerwacji w naszym Domu Gościnnym Linat Orchim. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych oraz ograniczenia ich przetwarzania. Państwa dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi