MAKE A RESERVATION

Ulica Piotrkowska uznawana jest za najdłuższy ciąg handlowy w Europie, jej długość to około 4200 metrów. Jedna z głównym atrakcji Łodzi, przez wielu uważana za wizytówkę miasta, szczególny blask i charakter zyskała po przeprowadzonych pracach rewitalizacyjnych w latach 2012-2014, choć i we wcześniejszych okresach nazywana była “kręgosłupem miejskim” pełniąc rolę centrum kulturalno-społeczno-handlowego oraz skupiąc najważniejsze miejskie urzędy i instytucje.

Mnogość atrakcji ulicy Piotrkowskiej powoduje, że jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców oraz turystów. Podczas pobytu w Łodzi ulica Piotrkowska to w zasadzie obowiązkowy punkt programu. Ulica stanowi największe w kraju skupisko budowli pochodzących z XIX wieku. Na popularnej “Pietrynie” znajduje się bardzo wiele sklepów, restauracji, pubów oraz klubów. Ponadto znajdują się tutaj także budynki administracji publicznej oraz siedziby banków. Na Piotrkowskiej odbywa się wiele imprez, festynów, festiwali oraz uroczstości miejskich.

Pomiędzy ulicami Nawrot i Tuwima umiejscowiony jest Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci, między 6 sierpnia, a pasażem Rubinsteina znajduje się Aleja Gwiazd, od 1999 roku przy Piotrkowskiej ustawiane są rzeźby z brązy upamiętniające sławne osoby będące związane z miastem – Galeria Wielkich Łodzian.

Będąc na Piotrkowskiej trafimy także na Plac Wolności, który początkuje ulicę od strony północnej. Jest to centralny plac miasta wytyczony w 1823 roku jako rynek dla powstającej wówczas osady przemysłowej. Najstarszą i najcenniejszą budowlą przy Placu Wolności jest klasycystyczny ratusz powstały w 1827 r.

Więcej informacji na temat historii, atrakcji oraz przemian, jakie następowały na ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicach znajdą Państwo odwiedzając poniższe strony WWW:

http://www.ulicapiotrkowska.pl
https://www.facebook.com/ulPiotrkowska
http://www.piotrkowska.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Piotrkowska

MAKE A RESERVATION

July 2024
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Klauzula informacyjna

Szanowni Państwo,

25 maja zaczęły obowiązywać nowe przepisy prawa o ochronie danych osobowych. Dbanie o bezpieczeństwo Waszych danych osobowych jest naszym priorytetem, dlatego przekazujemy Państwu informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw w tym zakresie.

Biuro Zarządu GWŻ w Łodzi

INFORMACJA DOTYCZĄCA RODO

W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), poniżej przesyłamy informacje dotyczące danych osobowych.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi kontakt 42 633 51 56. Państwa dane używane są wyłącznie w celu dokonania rezerwacji w naszym Domu Gościnnym Linat Orchim. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych oraz ograniczenia ich przetwarzania. Państwa dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi